Tuesday, September 27, 2016

Trochu jiná čočka s vajíčkem

Nikdy jsem moc nepochopila povyk kolem školních jídelen. Možná jsem měla jenom štěstí, ale u nás vždycky vařili dobře. Na gymplu se staly obědy dokonce takovou menší kulturní záležitostí a 10ti minutový oběd v pauze mezi hodnami byl doslova highlight dne! Jsou jídla na která s láskou vzpomínám, jídla na které jsem radši rychle zapomněla hned jak jsem je ochutnala a pak jídla, která si vařím dodnes. Třeba čočku s vajíčkem. A nejen na Nový rok! Jedno z nejlehčích jídel, obzvlášt když doma nic nemáte. Protože čočka, vajíčko a cibule se většinou někde najde. Ale když nahradíte obyčejnou čočku tou červenou, vajíčko uděláte na pánvičce a cibuli zkaramelizujete na balsamiku, tak čočkou s vajíčkem ani náročnější strávník nepohrdne!

Na 1 porci:
70g červené čočky
půl cibule, nakrájené na kolečka
1 stroužek česneku, nasekaný najemno
1 vejce
hrst cherry rajčátek
lžíce másla
 2lžíce balsamikového octa

Čočku uvařte podle návodu. Podle chutí osolte a opepřete.
Na panvičce rozpustte máslo, přidejte cibuli a dohněda ji osmahněte. Přidejte rajčáta a česnek. Přijdete balsamiko a nechte zkaramelizovat. Jakmile bude cibulka hnědá, snižte plamen a doprostřed vyklepněte vejce. Přikryjte pokličkou a nechte asi 4-5 minut vejce uvařit. 


7 comments:

 1. MŇAM DOPÍČI!!! To si udělám. Jo bože chci to teď hned!!!

  ReplyDelete
 2. Vyzerá to veľmi chutne!

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Jo! Taky nechápu jak tohle někdo muže mít nerad. Dělám to stejně až na tu zkaramelizovanou cibulku <3

  ReplyDelete
 4. Tak to si někdy udělám! :D Vypadá to skvěle! :)
  Mr. Kev

  ReplyDelete
 5. Hmmm, vypadá to opravdu nádherně. :) Čočku miluji a jak říkáš, bylo to jedno z mých oblíbených jídel i ve škole. Díky za super recept, už si ho přepisuju do deníčku. :)

  Barbora - Yoga and tea

  ReplyDelete
 6. Tedy, super recept, Marti! To myslím hned příští týden vyzkouším a bude mooc dobrá večeře :) Jak píšeš, já měla na jídelny taky štěstí, na gymplu se vařilo úplně skvěle a skoro pořád jsme dostávali nějaký ovoce nebo dobrůtky k obědu, to se pak hodilo na odpoledním vyučování vždycky :D

  ReplyDelete